Všeobecné informace

Co obstarat ještě o prázdninách

Bez papíru ani ránu
V den nástupu dítěte do školky jste povinni odevzdat evidenční list. Bez evidenčního listu nelze dítě přijmout! Jakoukoli změnu v evidenci neprodleně hlaste (důležitá jsou především telefonní čísla).

To je moje
Všechno oblečení dětem podepište, tak se jim neztratí a paní učitelka si nemusí hrát na Columba.

První den ve školce aneb Jak se ty dveře otevírají

Školka je otevřená každý všední den v čase 6.30–16.15 h.  Seznamy se jmény dětí podle zařazení do tříd budou na vstupních dveřích vyvěšeny už od posledního týdnu v srpnu. Pro otevření dveří je potřeba vymačkat vstupní kód, který znají jen rodiče a zaměstnanci školky.

Co dělat, když…

…máte rýmičku
Nenechávejte nic náhodě a nemocné dítě do školky nevoďte. Buďte solidární s jeho kamarády a jejich rodiči. Stačí, že doma musíte být vy.
Omluvit dítě ze školky lze nejpozději 1 den předem ( a to do 13h) z důvodu nákupu přesného množství potravin na další den. Dítě omlouvejte na http://www.strava.cz, (číslo jídelny 1662) nebo na tel. 541 217 534, ale nevolejte v době oběda (okolo 12.00 h), to paní kuchařky rozdávají obědy a nemohou telefon zvednout. Pokud dítě nestihnete omluvit, máte právo přijít si následující den pro oběd.. Jídlo se vydává pouze do čistých jídlonosičů (sklenice praskají), a to v čase 11.30–11.45 h.

…máte nějaký problém
Případné problémy vždy řešte nejdřív s paní učitelkou. Ta totiž o tom, co se děje ve třídě, ví nejvíc. Na paní ředitelku se obracejte teprve poté, pokud nedojde k nápravě.

Telefonní čísla
Ředitelka 731 610 277
U zvonečku 541 212 188
Rybičky 513 039 114
Sluníčka 541 217 535

Tohle vás jako rodiče bude zajímat

Spokojené bříško
Děti mají každý den zajištěn teplý oběd a pak svačinky. Oběd si děti mohou přidat i několikrát, paní kuchařka vždy čeká ve třídě, dokud všichni nedojedí. Plně přitom respektujeme přání rodičů. Ať už trváte na tom, že dítěti stačí pouze ochutnat, nebo musí sníst celou porci, i když jídlo nemá rádo, táhneme v tom s vámi za jeden provaz.

Přístup k pití mají děti neomezeně po celý den, a to včetně pobytu na zahradě. Děti se mohou kdykoli napít nápojů z připravených termosek.

Méně je více
Děti stačí do třídy oblékat o něco méně, než se oblékáte vy. V punčocháčích a ještě kalhotách se dítě potí a je víc choulostivé. Nechceme, aby bylo zbytečně nemocné.

Čistota půl zdraví, špína celé
Každý týden se koná výlet do okolí Brna, a to téměř za každého počasí. Chceme, aby se děti otužovaly, zvykly si na pohyb venku a občas i nějaké to bláto. Zkrátka si pěstovaly obranyschopnost už od malička. Na výlety jim proto dávejte oblečení a boty, které si mohou zašpinit.

Už jste četli nástěnku?
Nezapomeňte se čas od času mrknout na naši nástěnku a web. Neuniknou vám tak žádné důležité informace a tipy. Na nástěnce v šatně pak najdete všechny důležité dokumenty a směrnice.

Jsme v tom spolu
Nebudeme si navzájem podrývat autoritu. Respektujeme hranice, které jste se svému potomkovi rozhodli vymezit, a podpoříme vás tím, že mu je podobně nastavíme i ve školce. Pokud se v názorech neshodneme, vyřešíme to mezi námi dospěláky tak, aby to děti neslyšely.

Naším cílem je vést děti k samostatnosti ve všem, co dělají (oblékání, hygiena, úklid a apod.). Tak si posilují sebevědomí, učí se vážit si nezávislosti a jsou se sebou víc spokojené. A to je přece i váš cíl.

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: